STRAIPSNIAI

Įvairiaspalves juostas pakeitė šiaudinių dirbinių paroda

Dvi dienas iš eilės mūsų mieste lankėsi ir savo parodas pristatė lietuvių liaudies amatų mylėtojai ir puoselėtojai iš Panevėžio. Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centre Arnetų name vyko panevėžiečių audėjų Violetos Valentonytės, Algirdo Saliko ir Urtės Salikaitės-Pranckūnienės parodos „Juostų raštai dabartyje“ uždarymas bei panevėžietės, tautodailininkės, sertifikuotos amatininkės Aušrinės Juršienės šiaudinių dirbinių parodos „Ir šiaudas prabyla“ atidarymas.

plačiau
Nuo šokių – prie staklių

Panevėžietės tautodailininkės Violetos Valentonytės dirbtuvėse puikuojasi net ketverios audimo staklės. Vienai net pačiai darbščiausiai audėjai tiek staklių, atrodo, turėtų būti kiek per daug. Tačiau V. Valentonytės šeimoje beveik į kiekvienas stakles yra kam sėsti.


 

plačiau
Prie staklių visa šeima

Lietuvoje ir už jos ribų garsėjanti panevėžiečių audėjų šeima tautinių raštų motyvais margina juostas, juosteles, reikalingas ir folkloro ansamblių dalyviams, ir piršliams, jubiliatams, laureatams, ir tautinio lietuvių paveldo puoselėtojams

 

plačiau

Bibliotekoje „Šaltinėlis“ eksponuojama tautodailininkės Violetos Valentonytės ir jos dukros Urtės Salikaitės – Pranckūnienės austų tautinių juostų, kaklaraiščių, aksesuarų ir suvenyrų paroda, skirta Lietuvos šimtmečiui.  (2018m)

plačiau
Valstybingumo šimtmetį įprasmins šimto metrų tautine juosta

Valstybės atkūrimo šimtmetį švenčianti Lietuva gali didžiuotis kūrybingais ir darbščiais žmonėmis. Panevėžiečių audėjų šeima miesto gimtadienio proga mylimai valstybei žada padovanoti netradicinę dovaną – savo rankomis austą šimto metrų tautinę juostą, kurioje bus įaustas ne tik Lietuvos himnas, bet ir labiausiai per šimtmetį savo šaliai nusipelniusių tautiečių pavardės.

Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/valstybingumo-simtmeti-iprasmins-simto-metru-juosta/

plačiau
Tautines juostas audžia visa šeima (laikraštyje SEKUNDĖ)

Šiek tiek apie mūsų šeimą ir audimo pradžią.

plačiau
Tautiniai akcentai rūbuose

Renginys skirtas Valstybės šimtmečiui ir Rožyno bendruomenės dešimtmečiui

Skaitykite plačiau Aina.lt:
https://aina.lt/tautiniai-akcentai-rubuose/

plačiau

Šiais laikais sutikti audėjų šeimą - beveik egzotika. Šio sudėtingo, daug kruopštumo reikalaujančio meno kiekvienam neįpirši. O štai panevėžiečių šeima - 57 metų tautodailininkė Violeta Valentonytė, 62 metų orkestro "Panevėžio Garsas" muzikantas ir jų 24 metų dukra Urtė Salikaitė, kasdien sėdasi prie žakardinių audimo staklių. Nors po ilgų darbo valandų paskausta kaklas, nugara ir rankos, šeima sako nebeįsivaizduojanti gyvenimo be ritmingo staklių bildėjimo.

plačiau
Atlaiduose Krekenavoje politikai ne tik meldėsi

Nedidelis mūsų interviu ir nuotraukos straipsnyje.

Krekenavoje per Žolinės atlaidus tradiciškai vykstanti mugė šiemet dar labiau išsiplėtė – prekybininkų palapinės nusidriekė link pat apžvalgos bokšto į baziliką vedančiame kelyje. Ant prekystalių buvo galima rasti pačių įvairiausių maisto produktų, pradedant sūriais, žuvimi, konditerijos gaminiais, ir baigiant dešromis. Viena paklausiausių prekių buvo vadinamieji kermošiaus saldainiai, kainuojantys nuo 20 centų iki 2 eurų. Kai kurie pirkusieji neslėpė jų net nevalgysiantys ir vaikams laižyti neduosiantys, o tiesiog kuriam laikui pasidėsiantys namuose – kaip atlaidų simbolį.
 

plačiau
Juostų audimas pakeitė gyvenimą

2013m. Savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlis“ filiale atidaryta tautodailininkės Violetos Valentonytės darbų paroda „Išaudžiau margą juostą“. Austinių juostų, kaklaraiščių, dovanų krepšelių ekspozicija veiks iki gruodžio 5 dienos.

 

plačiau