Apie mus

 
 
D Ė M E S I O!!!
Svetainėje pavaizduoti gaminiai tik pavyzdžiai. Dėl didelio užsakymų kiekio ir dalyvavimo mugėse nespėjame atnaujinti svetainės. Dėl konkrečių turimų juostų kreipkitės el. laišku. Dėkojame už supratingumą! :)
 
 

Vyresnės kartos žmonių namuose tikrai rastume bent po vieną tautinę juostą, atkeliavusią vestuvių, jubiliejaus ar dar kokia kita proga. Knygas skaitančioje šeimoje, ko gero, yra austinisskirtukas skaitomam puslapiui pažymėti. Ne po vieną juostą aptiksime saviveiklininkų namuose- jie bene labiausiai vertina lietuvių liaudies paveldą, rūpinasi jo išsaugojimu.
Pati seniausia ir mum žinomiausia- deivėsVaivos po lietaus dangaus skliaute ,,išaudžiama" juosta, suteikianti džiaugsmo dideliam ir mažam.
Lietuvių tautos gyvenime juosta lydėdavusi žmogų visą gyvenimą- nuo gimimo iki kapo duobės. Gimusį kūdikį mūsų seneliai suvyniodavo į palą ir aprišdavo juosta. Iki šių dienų ant juostų nuleidžiamas karstas į kapo duobę.
Ypatingą apsauginę reikšmę turėjo raudonos spalvos juostos, kuriomis būdavo apjuosiami naujagimiai.
Lietuvių liaudies kultūroje juostų audimas ryškiausiai atsiskleidžia kraičio krovimo tradicijoje, nes merginos daugiausia juostų išausdavo būtent iki vestuvių, kad turėtų dovanų piršliui ar pajauniams, taip pat kraitvežiams.
Austa juosta yra saitas, jungiantis su aukštesniuoju pasauliu. Vestuvėse per užrišamus rankšluosčius ir juostas buvo užmezgamas ryšys tarp žmonių ir aukščiausios sferos, šie padovanoti ilgi audiniai buvo dvasiniai abiejų šeimų tarpininkai.
 
 
 
TAUTINESJUOSTOS.LT    AUDĖJAI:  Audžiame tryse. Visa šeima. Audėja Violeta pradėjo austi pirmoji, ji yra pagrindinė audėja, idėjų autorė ir kitų audėjų mokytoja. Audimu susidomėjo dar vaikystėje, bet rimtai dirbti ir austi pradėjo apie 2006-uosius metus. Mokėsi audimo pas žinomus Panevėžio krašto tautodailininkus ir liaudies meistrus. Pati taip pat tautodailininkė. Pagrindinis darbas: kaklaraiščių ir juostelių į knygą audimas, varlyčių, kuprinių, rankinių gaminimas ir visas darbas  ruošiant stakles gamybai. Ir žinoma svarbiausias darbas KŪRYBINIS PROCESAS.
Algirdas - ne tik audėjas, bet ir orkestro "Panevėžio garsas" muzikantas. Austi pradėjo tuomet, kai Violeta viena nebespėdavo vykdyti užsakymų. Pagrinde audžia kaklaraiščius ir siauras juosteles.
Urtė - mokytis austi pradėjo būdama 15 metų. Kadangi mokytis buvo nelengva aistra audimui neįsižiebė, tačiau po kelerių metų, norėdama prisidėti prie šeimos verslo pradėjo austi ir dabar pagrindinis jos darbas austi diržus, juostas su individualiais užsakymais ir juostų reklamavimas viešojoje erdvėje. 2018m. įstojo į tautodailininkų sąjungą.


Jei Jūsų širdis linksta prie lietuviškojo tautinio paveldo, mūsų gaminiai kaip tik Jums :)
Juosta- tai puiki pagarbą rodanti dovana Jūsų artimam žmogui.
 

 

  • Priimame ir individualius užsakymus vardinėms juostoms.
  • Išrašome sąskaitas-faktūras.
  • Siunčiame visoje Lietuvoje Jum patogiu būdu už papildomą mokestį.
  • Didmeninė ir mažmeninė prekyba.

 

Norime įspėti, kad  austa juosta yra rankų darbo, todėl gali nežymiai skirtis spalva, raštais nuo pavaizduotos paveikslėlyje.

 

Mus taip pat galit rasti facebook svetainėje:   https://www.facebook.com/AustosTautinesJuostos/?ref=aymt_homepage_panel

 

 

 
 
Susisiekite su mumis!